A to tuczy?

A chleb tuczy?

gluten tuczy?

A tłuszcz tuczy?

mleko tuczy?

Tak. Wszystko tuczy.

I na tym mogłabym zakończyć post.

Wiele razy spotkałam się z artykułami na popularnych ” babskich stronach ” opatrzonych przyciągającymi wzrok tytułami: ” WROGOWIE SYLWETKI!!! ABSOLUTNIE NIE JEDZ TYCH PRODUKTÓW!!!” albo ” NATYCHMIAST WYRZUĆ TE PRODUKTY Z SZAFKI JEŻELI CHCESZ ZACHOWAĆ ZGRABNĄ SYLWETKĘ!!!” W każdym takim artykule możemy znaleźć różne produkty : czekoladę, chleb, nabiał, gluten, ziemniaki, masło…

Ale czy rzeczywiście te produkty tuczą? Tak. Ale nie tylko! Powiem nawet więcej : tuczą owoce, warzywa, mięso, zboża, makarony, strączki i oleje…

Tuczy wszystko!

Wszystko, ale jedzone w nadmiarze.

Tak naprawdę to wszystko jest bardzo proste i logiczne, a ludzie na siłę wszystko komplikują. Jesz więcej kalorii niż potrzebujesz = tyjesz, jesz mniej = chudniesz. Tyle. Nie ma magicznych produktów, które sprawiają że tyjesz.

Dla przykładu mamy takie jabłko. Bardzo zdrowe. Jedno jabłko to 100 kalorii. Ale 30 jabłek to 3000 kalorii. Jeżeli zjesz tyle jabłek a twoje zapotrzebowanie to 2000 kalorii = przytyjesz. Proste. Nie ważne czy zjesz 3000 kalorii z bananów, kartofli, czekolady czy chipsów. Przytyjesz.

Działa to również w drugą stronę…

Nie ma magicznych odchudzających produktów. Nie ma takich cudów na kiju że wypijesz wodę z cytryną i schudniesz. Nie ma takich cudów, że zjesz nasiona chia i schudniesz… Schudniesz tylko kiedy będziesz jeść mniej kalorii niż potrzebujesz. Niestety nie ma tak dobrze. Nawet najzdrowsze produkty w zbyt dużych ilościach sprawią że przytyjesz ( a bardzo dużo osób o tym zapomina ).

Ale żeby nie było tak pusto w tym poście dodaję jeszcze przepis na trufle z czerwonej fasoli:

* puszka czerwonej fasoli
* 100 g daktyli
* łyżka masła orzechowego
* łyżeczka kakao
* coś do obtoczenia np wiórki kokosowe, sezam, kakao


Fasolę BARDZO DOKŁADNIE wypłukujemy z zalewy i wrzucamy do kielicha blendera. Posiekane daktylezalewamy wrzątkiem na ok pół godziny. Po tym czasie odsączamy je z wody i wrzucamy razem z fasolą do kielicha blendera. Dodajemy , kakao i masło orzechowe. Miksujemy wszystko na gładką masę, z której formujemy kulki. Obtaczamy w wiórkach kokosowych lub w sezamie.

Reklama

Jedna myśl na temat “A to tuczy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s